Salihli'de 'Aile Sağlığı Merkezi' tartışmaları!

Gündem 02.07.2024 - 20:14, Güncelleme: 02.07.2024 - 20:14 916 kez okundu.
 

Salihli'de 'Aile Sağlığı Merkezi' tartışmaları!

Yörük Mahallesi’nde bulunan Doğan Sakarya Parkı'nda yapılması planlanan Aile Sağlığı Merkezi için tartışmalar büyüyor.
Konuyla ilgili TKP Salihli İlçe Örgütünden konuyla ilgili dikkat çeken bir açıklama geldi.  Türkiye Komünist Partisi (TKP) Salihli İlçe Örgütü yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi.  Salihli Belediye Başkanının açıklamamızda yer veremeceğimiz hakaret ve tehditlerine. Boyun Eğmeyeceğiz. Salihli'yi kuralsız ve halkın çıkarlarına karşı bir tarzla yönetemezsiniz. Açıklamamızın tamamı şöyledir. Kamuoyuna zorunlu açıklamamızdır. Yörük Mahallesinde aynı zamanda AFAD toplanma alanı da olan Doğan Sakarya Parkında yapılaşmaya dair, dün akşam mahalleli ile parkta yapılan buluşma sonrası kamuoyuna açıklama yapmıştık. Açıklamamızda Salihli Belediye Başkanı Mazlum Nurlu ve çevresi tarafından yapılaşmaya itiraz eden mahalleliye "neden paylaşımlarda bulunuyorsunuz, siz daha beni tanımadınız” benzeri tehdit içerir ifadelerde bulunduğuna yer vermiştik. Açıklamamızdan sayın Belediye Başkanı rahatsız olacak ki, parti üyemiz ve aynı zamanda 2024 yerel seçimlerinde Belediye Başkan adayımız Murat Yeşil, gece yarısı saat 04.00 sularında aranmış ancak kendisi uyuyor olduğu için görüşme yapılmamış, ardından bugün sabah saat 10.00 sularında bir kez daha kendisini Salihli Belediye Başkanı Mazlum Nurlu olarak tanıtan birisi tarafından aranmıştır. Parti üyemizin, partimizin dün akşam yaptığı kurumsal açıklamanın gerekçelerini, yeşil alan ve deprem toplanma alanlarında yapılaşmaya dair partimizin tutumunu açıklamak istemesine karşın kendisini Belediye Başkanı Mazlum Nurlu olarak tanıtan kişi telefon görüşmesinde parti üyemize ağıza alınmayacak hakaret ve tehditlerde bulunmuştur. Tekrar söylüyoruz, iktidarından muhalefetine kuralsızlık ve plansızlık, ben bilirim ben karar verdim yapıyorum tarzıyla sürmektedir. 2024 yerel seçim sürecinde rakibi de olan önceki belediye başkanını “yeşil alanları bitirdi, ağaçları kesti” diye eleştirip “Salihli'mizde çevreci bir belediyecilik yürüteceğiz” diyenler, seçimlerden sonra duyarlılıklarını ve söylemlerini unutmuşa benziyor. Türkiye’de doğal afetlere karşı halkın korunması konusunda tablonun ne kadar vahim olduğu zaten ortadadır. Deprem toplanma alanlarının yetersizliği ve uygunsuz ya da maksadı dışında kullanıldığı örneklerin çokluğu da ortadadır. Bunlara itiraz etmek, halkı uyarmak, deprem toplanma alanları özelinde bu alanların artırılmasını savunmak ve deprem toplanma alanı olarak tarif edilen alanların yapılaşmaya açılmasına karşı çıkmak Türkiye Komünist Partisi’nin görev ve sorumluluğudur. TKP kamucu ve planlı bir kent yönetimini savunmayı ilkesi kabul eder. Tekrar söylüyoruz, Salihli'yi kuralsız ve halkın çıkarlarına karşı bir tarzla yönetmeye kalkan kim olursa karşısında TKP’yi bulur. Salihli’nin emekçi ve yurtsever insanlarına çağrımızdır, gelin Salihli’ye sahip çıkalım, Salihli’yi Salihli halkının insanca ve güvenle yaşayabileceği bir kent haline getirmek için örgütlü bir güç olarak kural ve hak tanımazların karşısında duralım.
Yörük Mahallesi’nde bulunan Doğan Sakarya Parkı'nda yapılması planlanan Aile Sağlığı Merkezi için tartışmalar büyüyor.

Konuyla ilgili TKP Salihli İlçe Örgütünden konuyla ilgili dikkat çeken bir açıklama geldi. 

Türkiye Komünist Partisi (TKP) Salihli İlçe Örgütü yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi. 
Salihli Belediye Başkanının açıklamamızda yer veremeceğimiz hakaret ve tehditlerine.
Boyun Eğmeyeceğiz.
Salihli'yi kuralsız ve halkın çıkarlarına karşı bir tarzla yönetemezsiniz.
Açıklamamızın tamamı şöyledir.
Kamuoyuna zorunlu açıklamamızdır.
Yörük Mahallesinde aynı zamanda AFAD toplanma alanı da olan Doğan Sakarya Parkında yapılaşmaya dair, dün akşam mahalleli ile parkta yapılan buluşma sonrası kamuoyuna açıklama yapmıştık.
Açıklamamızda Salihli Belediye Başkanı Mazlum Nurlu ve çevresi tarafından yapılaşmaya itiraz eden mahalleliye "neden paylaşımlarda bulunuyorsunuz, siz daha beni tanımadınız” benzeri tehdit içerir ifadelerde bulunduğuna yer vermiştik.
Açıklamamızdan sayın Belediye Başkanı rahatsız olacak ki, parti üyemiz ve aynı zamanda 2024 yerel seçimlerinde Belediye Başkan adayımız Murat Yeşil, gece yarısı saat 04.00 sularında aranmış ancak kendisi uyuyor olduğu için görüşme yapılmamış, ardından bugün sabah saat 10.00 sularında bir kez daha kendisini Salihli Belediye Başkanı Mazlum Nurlu olarak tanıtan birisi tarafından aranmıştır.
Parti üyemizin, partimizin dün akşam yaptığı kurumsal açıklamanın gerekçelerini, yeşil alan ve deprem toplanma alanlarında yapılaşmaya dair partimizin tutumunu açıklamak istemesine karşın kendisini Belediye Başkanı Mazlum Nurlu olarak tanıtan kişi telefon görüşmesinde parti üyemize ağıza alınmayacak hakaret ve tehditlerde bulunmuştur.
Tekrar söylüyoruz, iktidarından muhalefetine kuralsızlık ve plansızlık, ben bilirim ben karar verdim yapıyorum tarzıyla sürmektedir.
2024 yerel seçim sürecinde rakibi de olan önceki belediye başkanını “yeşil alanları bitirdi, ağaçları kesti” diye eleştirip “Salihli'mizde çevreci bir belediyecilik yürüteceğiz” diyenler, seçimlerden sonra duyarlılıklarını ve söylemlerini unutmuşa benziyor.
Türkiye’de doğal afetlere karşı halkın korunması konusunda tablonun ne kadar vahim olduğu zaten ortadadır. Deprem toplanma alanlarının yetersizliği ve uygunsuz ya da maksadı dışında kullanıldığı örneklerin çokluğu da ortadadır. Bunlara itiraz etmek, halkı uyarmak, deprem toplanma alanları özelinde bu alanların artırılmasını savunmak ve deprem toplanma alanı olarak tarif edilen alanların yapılaşmaya açılmasına karşı çıkmak Türkiye Komünist Partisi’nin görev ve
sorumluluğudur. TKP kamucu ve planlı bir kent yönetimini savunmayı ilkesi kabul eder.
Tekrar söylüyoruz, Salihli'yi kuralsız ve halkın çıkarlarına karşı bir tarzla yönetmeye kalkan kim olursa karşısında TKP’yi bulur.
Salihli’nin emekçi ve yurtsever insanlarına çağrımızdır, gelin Salihli’ye sahip çıkalım, Salihli’yi Salihli halkının insanca ve güvenle yaşayabileceği bir kent haline getirmek için örgütlü bir güç olarak kural ve hak tanımazların karşısında duralım.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve salihlimanset.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.