Salihli Devlet Hastanesi’nde beş uzman doktor göreve başladı

Sağlık 14.05.2024 - 01:17, Güncelleme: 14.05.2024 - 01:17 447 kez okundu.
 

Salihli Devlet Hastanesi’nde beş uzman doktor göreve başladı

Salihli ve yöresine sağlık hizmeti veren Devlet Hastanesi’nde 5 yeni hekim göreve başladı.
Salihli ve yöresine sağlık hizmeti veren Devlet Hastanesi’nde 5 yeni hekim göreve başladı. Yeni göreve başlayan uzman hekimle birlikte 81 uzman ve 17 pratisyen hekim olmak üzere 98 görev yapıyor. Salihli ve yöresine sağlık hizmeti veren Devlet Hastanesi’nde 5 yeni hekim göreve başladı. Göreve başlayan yeni hekimle birlikte 81 uzman 17 pratisyen hekimle hizmete devam edecek olan Devlet Hastanesi’nin hızına yetişilmiyor. Tek sorun hastane binasının yetersiz olması. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Rabia Oktar, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olup İhtisasını İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaptı. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Kevser Polater, Doğum yeri ve tarihi: İzmir 24/06/1987. Eğitim ve Uzmanlık: Lisans: Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi (2006-2012),Uzmanlık eğitimi: Sağlık Bilimleri Üniversitesi İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi / Kadın Hastalıkları ve Doğum ( 2013-2018) .Yabancı dili İngilizce. Göğüs Hastalıkları Uzmanı Şerife Kaya, Doğum yeri ve tarihi: 1990 Köprübaşı/Manisa, Eylül 2016’da Tıpta Uzmanlık Sınavı ile Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları bölümüne yerleşti. Nisan 2017’de Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Göğüs Hastalıkları bölümünde ihtisasa başladı. Ekim 2021’de tıpta uzmanlık bitirme sınavı ve tez savunmasını başarı ile geçtiğini belirten Şerife Kaya, “Ocak 2022’de Devlet Hizmet Yükümlülüğü (mecburi hizmet) Kurası ile Göğüs Hastalıkları Uzmanı olarak Bitlis Tatvan Devlet Hastanesi’ne atandım. Mecburi hizmetimin bitmesi üzerine Ocak 2024’te Manisa Salihli Devlet Hastanesi’ne tayin oldum. Yabancı Dil: İngilizce”dedi. Göz Hastalıkları uzmanı Mustafa Çelik, Doğum Tarihi 1978. 2000 yılında İstanbul üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi mezunu. Kocaeli üniversitesi tıp fakültesi hastanesi göz hastalıkları anabilim dalında uzmanlık 2005 yılı. Yaklaşık 11 yıldır bir Özel Hastanede çalıştı. Beyin cerrahı Opr. Dr.Aytül Gökmen, Doğum Yeri ve Tarihi: 1974 Havza Samsun. Üniversite eğitimi Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi. Uzmanlık eğitimi İzmir Atatürk Eğitim ve araştırma hastanesi Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr Gürkan Dericioğlu. “Salihli’nin konumunu göz önüne aldığımızda Bölge Hastanesi konumunda yöre insanına sağlık hizmeti veriyoruz. Göz, Beyin Cerrahi, Kadın Doğum ve Göğüs Hastalıkları ölümünde beş yeni uzman hekim göreve başladı. Yeni göreve başlayan uzman hekimlerle birlikte Devlet Hastanesi’nde 81 uzman ve 17 pratisyen hekim olmak üzere 98 görev yapıyor. Tek sorunumuz hastane binasının yetersiz olmasıdır ”dedi.
Salihli ve yöresine sağlık hizmeti veren Devlet Hastanesi’nde 5 yeni hekim göreve başladı.

Salihli ve yöresine sağlık hizmeti veren Devlet Hastanesi’nde 5 yeni hekim göreve başladı. Yeni göreve başlayan uzman hekimle birlikte 81 uzman ve 17 pratisyen hekim olmak üzere 98 görev yapıyor.

Salihli ve yöresine sağlık hizmeti veren Devlet Hastanesi’nde 5 yeni hekim göreve başladı. Göreve başlayan yeni hekimle birlikte 81 uzman 17 pratisyen hekimle hizmete devam edecek olan Devlet Hastanesi’nin hızına yetişilmiyor. Tek sorun hastane binasının yetersiz olması.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Rabia Oktar, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olup İhtisasını İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaptı.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Kevser Polater, Doğum yeri ve tarihi: İzmir 24/06/1987. Eğitim ve Uzmanlık: Lisans: Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi (2006-2012),Uzmanlık eğitimi: Sağlık Bilimleri Üniversitesi İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi / Kadın Hastalıkları ve Doğum ( 2013-2018) .Yabancı dili İngilizce.

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Şerife Kaya, Doğum yeri ve tarihi: 1990 Köprübaşı/Manisa, Eylül 2016’da Tıpta Uzmanlık Sınavı ile Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları bölümüne yerleşti. Nisan 2017’de Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Göğüs Hastalıkları bölümünde ihtisasa başladı. Ekim 2021’de tıpta uzmanlık bitirme sınavı ve tez savunmasını başarı ile geçtiğini belirten Şerife Kaya, “Ocak 2022’de Devlet Hizmet Yükümlülüğü (mecburi hizmet) Kurası ile Göğüs Hastalıkları Uzmanı olarak Bitlis Tatvan Devlet Hastanesi’ne atandım. Mecburi hizmetimin bitmesi üzerine Ocak 2024’te Manisa Salihli Devlet Hastanesi’ne tayin oldum. Yabancı Dil: İngilizce”dedi.

Göz Hastalıkları uzmanı Mustafa Çelik, Doğum Tarihi 1978. 2000 yılında İstanbul üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi mezunu. Kocaeli üniversitesi tıp fakültesi hastanesi göz hastalıkları anabilim dalında uzmanlık 2005 yılı. Yaklaşık 11 yıldır bir Özel Hastanede çalıştı.

Beyin cerrahı Opr. Dr.Aytül Gökmen, Doğum Yeri ve Tarihi: 1974 Havza Samsun. Üniversite eğitimi Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi. Uzmanlık eğitimi İzmir Atatürk Eğitim ve araştırma hastanesi

Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr Gürkan Dericioğlu. “Salihli’nin konumunu göz önüne aldığımızda Bölge Hastanesi konumunda yöre insanına sağlık hizmeti veriyoruz. Göz, Beyin Cerrahi, Kadın Doğum ve Göğüs Hastalıkları ölümünde beş yeni uzman hekim göreve başladı. Yeni göreve başlayan uzman hekimlerle birlikte Devlet Hastanesi’nde 81 uzman ve 17 pratisyen hekim olmak üzere 98 görev yapıyor. Tek sorunumuz hastane binasının yetersiz olmasıdır ”dedi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve salihlimanset.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.